Zimní liga Rakovník - 10.3.2018 1.místo

11. 3. 2018

Dne 10. 3. 2018 jsme cestovali do Rakovníku, odehrát finálovou část zimní ligy Rakovník 2017/2018. Druhé místo v tabulce základní části turnaje nám přisoudilo zápas o finále s Duklou Jižní Město (Dukla Praha), která ovládla druhou skupinu.

SK Petřín Plzeň - Dukla Praha  3:2

Do zápasu o účast ve finále s Duklou jsme vstoupili velmi aktivně, bojovně naladěni s odhodláním postoupit do finále. Podle toho také vypadal začátek utkání, kdy se kluci rvali o každý kousek hřiště. Už ve 2. minutě jsme si vypracovali gólovou šanci, kdy po hezké kombinaci Hofman zpětnou přihrávkou před branku Dukly oslovil Kleina, který pohotově zakončil a chybělo velmi málo (pár centimerů) od naší gólové radosti. Ani Dukla však nezůstala po zadu a ve 12. minutě brankář Martínek zlikvidoval výborným zákrokem sólový nájezd útočníka soupeře. A tak jsme se z prvního gólu radovali  my a zcela po zásluze. Domanský vykouzlil pěknou přihrávku na Koláříka, který v nabídnuté šanci nezaváhal a nadvakrát překonal brankáře Dukly. Vstřelený gól nás vybičoval ještě k lepšímu výkonu a odměnou nám byl vstřelený druhý gól. Klein si vyměnil rychlou kombinací míč s Hofmanem, kdy prvně jmenovaný zpětnou přihrávkou do pravé strany vyzval ke skórování Hrdličku. Ten nabídnuté šance využil a překonal brankáře Dukly. Třetí gól měl ve 28. minutě na noze Novák, který však nevyužil svůj sólový nájezd. První polovina utkání vyzněla pro nás 2:0 a nutno podotknout, že to byl z naší strany hodně povedený výkon, kdy jsme dobře kombinovali a měli dobrý pohyb s míčem i bez něho.  Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně jako v první polovině, ale byli to dukláci, kteří se radovali z prvního  gólu ve druhém dějství. Obdržený gól nás nezlomil a byli jsme to naopak my, kdo mohl přidat další branku. V rozmezí dvou minut jsme zahodili dvě slibné příležitosti, kdy nejprve ve 34. minutě Hrdlička nevyužil nadějnou šanci po přihrávce Kleina a ve 35. minutě, kdy dobře hrající Hrdina nastřelil vyběhnutého brankáře. Soupeř nás za neproměněné šance potrestal, kdy ve 38. minutě zcela volný útočník uprostřed našeho obranného pásma obstřelil vyběhnutého Haranta. V této části utkání se hrál vyrovnaný zápas, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou a šance se střídali u obou týmů jak na běžícím pásu. Ve 40. minutě jsme si vzali vedení zpět, kdy Kolářík vyslal do úprku na golmana Dukly Hofmana, který mu v sólovém nájezdu udělal kličku a pohodlně skóroval do opuštěné branky. Z další jsme se mohli radovat ve 46. minutě, kdy Hofman ve vyložené šanci na třikrát nepřekonal brankáře soupeře. A když v 53. minutě netrefil Hrdina prázdnou branku Dukly, mohli jsme se radovat ze zaslouženého vítězství 3:2 a postupu do finále!!! Ještě se sluší a patří  k utkání napsat, že všichni kluci předvedli výborný a obětavý výkon, a že celé utkání se přihlížejícím fanouškům muselo moc líbit.

Branky: Kolářík, Hrdlička, Hofman

Asistence: Domanský, Klein, Kolářík

finále:    SK Petřín Plzeň  -  FC Junior Chomutov   10:3

Ve finále turnaje jsme se utkali s lepším týmem duelu FC Junior Chomutov - FC Slavia Karlovy Vary (3:1). Kluci s velkým odhodláním vyhrát turnaj a odvést si tu nejcennější trofej do zápasu vlétli doslova jak uragán. Během dvou úvodních minut jsme soupeře doslova přišpendlili na jejich polovinu a celkem třikrát !!!!! rozvlnili síť chomutovské svatyně. Soupeř místy nevěděl, co má dělat a z našeho pohybu byl doslova zoufalý. Krátce po rozehrání Hrdlička svým rychlým a odvážným presingem donutil brankáře soupeře k chybné rozehrávce, sám si míč navedl na střelu a nechytatelnou křížnou "bombou" do šibenice branky nás rozjásal poprvé. Vzápětí po levé straně utekl obráncům Hofman, nacentroval před branku Chomutova, kde pohotovým volejem Kolářík nedal brankáři žádnou šanci reagovat na jeho prudkou střelu. Kombinace stejných hráčů znamenal třetí gól a stav 3:0 ve druhé minutě !!!!! , autor branky Kolářík. Začátek z říše snů, hlavně chuť přidat další branku a rozhodnout zápas už v prvním poločasu byl na klucích zcela viditelný. Ve 13. minutě jsme si vychutnávali radost ze čtvrtého gólu, kdy Domanský nabil zcela volnému Vaňourkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Náš pátý zásah měl na svědomí hodně agilní Hofman, který využil  průnikové přihrávky do brejku od Koláříka, kdy nejprve udělal brankáři kličku, aby pak střelou do odkryté branky o břevno rozvlnil síť chomutovské svatyně a tím uzavřel skóre prvního poločasu. Výkon kluků v prvním poločase byl výborný, opět obětavý, plný velkého nasazení, kdy nikdo z nich nevynechal žádný souboj. Soupeř byl průběhem utkání hodně zaskočený a ani nikdo z přihlížejících diváků nečekal takový hladký průběh finálového zápasu. Do druhého dějství jsme vstoupili opět aktivně a už ve 37. minutě se nám podařilo přidat šestý gól. Jeho autorem byl Vaňourek, kterému asistoval Hrdina. Za tři minuty jsme se radovali po sedmé, kdy Hofman doběhl dlouhý míč na levé straně, zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Vaňourka, který se nemýlil a zkompletoval  tak svůj hattrick. Soupeř se ale nevzdával, ani za nepříznivého stavu a kluci s vidinou vítězného finále ubrali a nemohlo to dopadnout jinak než inkasovaným gólem. Ve 42. minutě jsme si nepohlídali náběh útočníka Chomutova a  Harant s přízemní střelou nemohl již nic dělat. Vstřelená branka chomutováky hodně povzbudila a začali kluky přehrávat. Důsledkem toho byl ve 44. minutě gól na 7:2. My jsme začali propadat a valil se na nás jeden útok za druhým. V 54. minutě jsme si počínali v našem pokutovém území nedovoleně a soupeř měl výhodu pokutového kopu. Ten se však podařilo Harantovi vytěsnit na břevno, takže skóre zápasu se neměnilo. Minutu poté jsme z rychlého brejku vstřelili osmý gól, který měl na svědomí Hofman, kdy si jeden z obránců nešťastně srazil jeho prudký centr do branky. Soupeř však přispěchal z rychlou odpovědí, kdy téměř po rozehrání jsme inkasovali po třetí. V závěru zápasu jsme se ale přeci jenom vzchopili a dokázali v posledních dvou minutách skórovat. Nejprve se trefil Klein, kdy po asistenci Domanského prostřelil na teřtí pokus brankáře Chomutova a tečku za vítězném finále udělal Hrdina opět po asistenci Domanského.

Branky:  Vaňourek 3, Hofman 2, Kolářík 2, Hrdlička, Klein, Hrdina

Asistence: Domanský 3, Hofman 3, Hrdina, Kolářík

Sestava:                   Martínek - Harant

Lhoták - Smeták                  Sieber - Šiml

Hrdlička - Novák         Pleticha - Hrdina     Hofman - Domanský

Kolářík             Klein - Vaňourek

Zimní ligu v Rakovníku jsme tedy po dvou vítězstvích ve finalové části vyhráli. Nejlepším hráčem týmu SK Petřín Plzeň byl zvolen a vyhlášen Filip Hofman, a to i díky tomu, že mu s devíti vstřelenými góly v průběhu zimní ligy uteklo o dva zásahy ocenění nejlešího střelce turnaje. Velké poděkování však patří celému týmu, který se na turnaji prezentoval kvalitními a líbivými výkony.