FA Jablonec - SK Petřín Plzeň U19 3:1 (2:0)

5. 3. 2024

FA Jablonec - SK Petřín Plzeň U19 3:1 (2:0) Salák

K úvodnímu kolu jarní části sezóny jsme cestovali na sever Čech do Jablonce, který byl na druhém místě tabulky a v případě výhry a zaváhání Bohemky se mohl vyhoupnout do čela soutěže. Věděli jsme, že nás tedy čeká těžky zápas, což úvodní minuty potrvdily. Domáci na nás doslova vlétli, my jsme jim to ulehčili svým zbytečně přehnaným respektem. Báli jsme se hrát s míčem, pozdě jsme je dostupovali, v soubojích jsme byli málo důrazní a tím jsme se dostali pod jejich tlak. Paradoxně jsme dostali první gól z pokutového kopu, která se po předchozích posouzení sobojů pískat nemusela. Vstřelený gól domácím ještě víc přidal na pohodě a my jsme se nemohli dostat do herní pohody. Druhá branka domácích jenom podtrhla náš špatný výkon. Druhý poločas jsme začali o poznání lépe, vyrovnali jsme se domácím v důrazu, přehnaný respekt nechali v kabině a vytvořili si menší tlak. Jenže po šesti minutách hry jsme si nepočínali důrazně a důsledně při bránění rohového kupu a soupeř nás za to potrestal a utekl na rozdíl tří branek. Kluci se ale nevzdali, makali a snažili se utkání zdramatizovat. Gólové radosti jsme se dočkali až v 89. minutě, kdy Filip Hofman na naší levé straně našel přihrávkou nabíhajícího Lukáše Saláka, který se hezkou individuální akci uvolnil, navedl si míč do pokutového území a přízemní střelou snížil na konečných 3:1. Kluci zaslouží pochavlu za odmakaný druhý poločas, ale fotbal se bohužel hraje na dva, a ten první se nám opravdu vůbec nepovedl.

Branky: Salák

Asistence: Hofman

ŽK: 77´ Šedivý