FK Baník Most-Souš - SK Petřín Plzeň 0:12 (0:6)

23. 8. 2021

FK Baník Most-Souš - SK Petřín Plzeň 0:12 (0:6) Šedivý 3, Kacerovský 3, Hofman 2, Kolářík 2, Trojan, Frank

K prvnímu venkovnímu zápasu soutěže, jsme cestovali na sever Čech do Mostu. Dlouhá cesta, brzké ranní vstávání měl být náš hendikep, jenže opak byl pravdou.  Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme na domácí doslova vlétli a ukázali jim, podle čí not se bude  zápas hrát. Baníkovci byli schopni naše nastolené tempo držet první čtvrthodinu, ale postupem času jsme na hřišti jasně dominovali po všech fotbalových stránkách. Střelecký účet jsme načali v 10. minutě, kdy se po přihrávce mezi obránce dostal do samostatného úniku Patrik Šedivý, kdy svůj sólový nájezd proměnil střelou kolem vyběhnutého brankáře Mostu. V 16. minutě Filip Hofman rozehrával rohový kop, načechraný centr po několika odrazech od hráčů v pokutovém území propadl do prostoru malého vápna, kde si ho našel Sam Kacerovský a pohotovou střelou zvýšil na 0:2. Ve 22. minutě se k rozehrání volného přímého kopu postavil Honza Pleticha, který přesným centrem našel na zadní tyči v náběhu Sama Kacerovského, který střelou halfvolejem udělal z domácího brankáře diváka. Ve 26. minutě to už bylo čtyři nula, kdy Martin Frank středem hřiště vysunul Patrika Šedivého, který utekl všem zadákům Baníku a pohodlně kolem brankáře zavěsil. Na světelné tabuli svítila 38. minuta a domácí dostali pověstného bůra. Matěj Novák vyvezl elegantně přes čtyři domácí hráče míč z vlastní půlky, posunul ho na Martina Franka, který na dva doteky vyslal do sólového úniku Patrika Šedivého, který tentokrát skóroval po kličce brankáři do opuštěné branky a uzavřel tím svůj zápasový hattrick. Na konečných poločasových 0:6 upravil skóre Lukáš Trojan, jehož vybídl ke skórování Patrik Šedivý, který na sebe navázal domácí zadáky, prohnal se kolem nich a přihrávkou přes celé pokutové území mu předložil lahůdku do poloprázdné branky. Lukáš Trojan nezaváhal a potvrdil svoji střeleckou chuť, kdy dokázal skórovat třetí mistrovský zápas po sobě.  V prvním poločase jsme domácí do ničeho vážnějšího nepustili, jasně je přehráli a být v koncovce přesnější, poločasový výsledek mohl být výraznější. Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažněji, ale přibývajícím časem jsme začali na hřišti opět dominovat. Pět minut po přestávce vykouzlil Filip Hofman středem hřiště průnikovou přihrávku mezi stopery na nabíhajícího Vénu Koláříka, který tváří v tvář s domácím brankářem nezaváhal. V 55. minutě agilní Filip Hofman přihrávkou za obranu našel volného Martina Franka, který pohotovou střelou zvýšil na 0:8. Na další branku se nečekalo dlouho. Neuběhla ani minuta Lukáš Salák svým presingem obral o  míč váhajícího obránce Mostu, namířil si to nejkratší cestou k bráně soupeře a přihrávkou přes pokutové území našel zcela volného Vénu Koláříka, který měl před sebou prázdnou branku a snadnou práci ke skórování. Pověstnou desítku vystřelil v 68. minutě  Filip Hofman, kterého hezkou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Véna Kolářík. O dvě minuty to už bylo jedenáct, kdy Sam Kacerovský zachoval při rozehrávce z vlastní poloviny chladnou hlavu, počkal si na náběh Filipa Hofmana, který nastartoval své rychlé nohy, prohnal se kolem obránců a podél vyběhnutého brankáře skóroval. Střelecký účet utkání uzavřel v 85. minutě Sam Kacerovský, který si naběhl na centr z přímého volného kopu zahraného Lukášem Trojanem, čímž uzavřel svůj zápasový hattrick. Baník Most jsme přejeli jak parní válec a připsali si další tři body. V tabulce české ligy dorostu jsme se po odehraných třech kolech dostali na první místo !!!!!, tak doufejme, že tam vydržíme co nejdéle. Další dobrou vizitkou našeho týmu je, že v tabulce střelců soutěže máme na děleném prvním až čtvrtém místě dva borce Filipa Hofmana a Patrika Šedivého se čtyřmi přesnými zásahy.

Branky: Šedivý 3, Kacerovský 3, Hofman 2, Kolářík 2, Frank, Trojan

Asistence: Hofman 4, Frank 2, Pleticha, Trojan, Šedivý, Salák, Kolářík, Kacerovský