FK Slavoj Vyšehrad - SK Petřín Plzeň 0:2 (0:0)

6. 6. 2019

FK Slavoj Vyšehrad - SK Petřín Plzeň  0:2 (0:0)  Hönig, Kolářík

Druhý venkovní zápas po sobě a opět do Prahy. Tentokrát na hřiště Vyšehradu, kde jsme chtěli napravit předchozí zaváhání z Motorletu. Při pohledu na rozměry hřiště "letiště", fyzicky urostlé hráče Slavoje a úmorné vedro, kluky opravdu nečekalo nic jednoduchého. Do zápasu však vstoupili aktivně, vytvořili jsme si nadějné šance a dokonce v 6. minutě Kuba Hönig nastřelil břevno. Domácí postupně hru vyrovnali a začali nás přehrávat i díky své fyzické vyspělosti. Jen díky Ondrovi Petrovi, který předvedl několik bravůrních zákroků skončil poločas remízou. Kdyby jsme ale po poločase prohrávali 4:0 nikdo by se nemohl divit. Ne, že by kluci hráli tak špatně, ale prostě nás urostlý pražáci z Vyšehradu přehráli a v předfinální fázi byli důraznější. Do druhého poločasu jsme provedli hned čtyři změny v sestavě, kdy Vena Kolařík nahradil Oldu Šimla, Honza Pleticha Radka Žemličku, Martina Franka vystřídal Filip Vaňourek a Fandu Goža  David Hrdina. Ukázalo se, že čerstvé síly v začátku druhého poločasu byl výborný trenérský tah. Úvodní tlak domácích jsme díky čerstvým silám odrazili a postupem času jsme čím dál tím víc hrozili. Domácí se přestali dostávat do šancí a byli hodně zaskočeni z naší obětavé, fyzicky náročné hry, za což jsme byli po zásluze odměněni v podobě vedoucího gólu. Ve 42. minutě domácí obránci ještě stačili zablokovat střelu Davida Hrdiny, ale k odraženému míči se dostal Kuba Hönig a dělovkou z hranice velkého vápna o břevno rozvlnil síť branky Vyšehradu. Ve 48. minutě jsme na hřiště poslali další čerstvé síly, kdy Martina Olacha vystřídal Matěj Novák a Tadeáše Siebera nahradil Adam Hrdlička. Definitivní rozhodnutí a tečku za zápasem udělal Vena Kolářík, který si před pokutovým územím domácích našel odražený míč, podíval se kde stojí brankář a technickým lobem ho přehodil a poslal nás do dvoubrankového vedení a tím definitivně zlomil odpor domácích. Dvoubrankové vedení jsme do závěrečného hvizdu rozhodčího udrželi a mohli se tak radovat ze zisku tři bodů, které byli opravdu hodnně vydřené. Je velká škoda, že jsme takovou chuť po vítězství, odhodlání nechat na hřišti maximum nepředvedli na předchozím zápasu s Motorletem, protože s odstupem času nás tato prohra stála víc jak tři body.

Branky: Hönig, Kolářík

Asistence: Hrdina