RMSK "Cidlina" - SK Petřín Plzeň U19 2:3 (1:3)

21. 3. 2024

RMSK "Cidlina" - SK Petřín Plzeň U19 2:3 (1:3) Žemlička, Olach, Frank

Na východ Čech jsme jeli s plánem jakkoliv bodovat, čekali jsme,  že to nebude nic lehkého, protože domácí tým hraje o bytí a nebytí v téhle soutěži, zvlášť když v prvním kole na domácím hřišti porazili lídra soutěže Bohemians a ve druhém zápase těsně prohráli na hřišti Viktorky Plzeň. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem, vypracovali si víc nebezpečných situací a domácí prakticky hrozili pouze ze standartních situací. Cidilna hrála jednoduše, uchýlila se k dlouhým nákopům s čímž si naše obrana poradila. Do vedení jsme šli ve 21. minutě, kdy rohový kop Filipa Hofmana vrátil před branku soupeře Sam Kacerovský, v prostoru malého vápna se dobře zorientoval Radek Žemlička a míč uklidil hlavou, kam jsme si všichni přáli. Po šesti minutách hry jsme předvedli hezkou rychlou křídelní akci, po které jsme se radovali podruhé. Začalo to chytrou průnikovou přihrávkou  Martina Franka do naší levé strany na Kubu Kaňáka, který adresným centrem našel v pokutovém území volného Martina Olacha, který pohotovou střelou do odkryté branky skóroval. Dvě minuty před koncem prvního poločasu to bylo už o tři góly a opět to bylo po hezké fotbalové akci na jejímž konci byl Martin Frank, který si naběhl na centr dobře hrajícího Matěje Nováka a hlavičkou do protipohybu brankáře Cidliny neomylně zavěsil. Když už se zdálo, že po našem dobrém výkonu odejdeme do kabin s tří gólovým vedením, zahrávali domácí v nastaveném čase rohový kop, jehož exekutor s výrazným přispěním silného větru poslal míč přímo do naší branky. Druhý poločas jsme začali ve stejném stylu, jako jsme odehráli ten první, vytvářeli jsme si šance, ale boužel jsme byli nepřesní v předfinální fázi. Obraz hry se nezměnil, my jsme byli herně lepším týmem, domácí hráli jednoduše a často se nás pokoušeli překvapit dlouhými nákopy za obranu.  Pět minut před koncem, ale bylo zaděláno na velké drama. Po jednom z dlouhých nákopů jsme si nepohlídali náběh domácího hráče za obranu a rychlý brejk domácí přetavili ve snižující branku na 2:3. Domácí vycítili že remíza je blízko a chvílemi nám bylo na hřišti "horko". Kluci ale tento tlak ustáli  a dokázali uhájit těsné vedení a získat důležité tři body. Další víkend nás čeká poslední Příbram, která potřebuje bodovat, aby vykřesala jiskřičku naděje záchrany ligové soutěže, takže nás čeká další těžý zápas, ve kterém by bylo dobré potrvdit cenné vítězství z horké půdy v Cidlině.

Branky: Žemlička, Olach, Frank

Asistence: Kacerovský, Kaňák Jakub, Novák

ŽK: 87´ Šedivý