SK Hořovice - SK Petřín Plzeň 0:9 (0:3)

24. 5. 2021

SK Hořovice - SK Petřín Plzeň 0:9 (0:3) Šedivý 3, Kolářík 2, Pleticha, Hofman, Vitoň, vlastní

První zápas turnaje, pořádaného SK Hořovice jsme sehráli na umělé trávě proti domácímu týmu, který v letošní nedohrané sezoně byl na prvním místě neúplné tabulky České divize dorostu. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme ovládli dění na hřišti, udávali tempo hry, ale bohužel naše finální fáze byla tristní. Domácí podnikali ojedinělé výpady, kdy z jednoho takového musel v 18. minutě předvést svůj um Ondra Petr, který výborným zákrokem zlikvidoval sólový nájezd útočníka Hořovic. Gólové radosti jsme se dočkali až ve 30. minutě, kdy se na levé straně šikovně uvolnil Filip Hofman, průnikovou přihrávkou mezi obránce vyslal  do úniku Patrika Šedivého, který podél vyběhnutého brankáře nezaváhal a poslal nás do vedení. Vstřelený gól nás ještě víc nabudil a domácím jsme začali zle zatápět. Aktivní napadání rozehrávky Hořovic mělo na svědomí náš druhý gól, který si domácí dali sami. Do poločasu jsme ale odcházeli za stavu 0:3, kdy si na rohový kop Lukáše Saláka naskočil Honza Pleticha a domácí gólman lovil míč ze sítě po třetí. Druhý poločas jsme začali stejně aktivně a domácí přimáčkli na jejich polovinu. V 52. minutě jsme vedli už 0:4, kdy si na křížný pas Lukáše Saláka naběhl z pravé strany  Filip Hofman a technickou střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Neuběhli ani tři minuty a bylo to o pět fíků. Po pěkné a rychlé kombinaci po ose Frank, Trojan, Šedivý doputoval míč před odkrytou brankou, kam si naběhl posledně jmenovaný a skluzem míč uklidil kam měl. Na hřišti jsme v této době dominovali, udávali tempo a domácí téměř do ničeho nepouštěli. V 69. minutě Sam Kacerovský dlouhým pasem za obránce oslovil naběhnutého Venu Koláříka, který nabídnuté šance využil a technickou střelou rozvlnil síť domácí branky po šesté. O tři minuty později  Venou Koláříkem kopnutý rohový kop přistál na hlavě Veny Vitoně, který tvrdou přesnou hlavičku k pravé tyči změnil stav na 0:7. V 76. minutě Patrik Šedivý vystihl přihrávku domácího obránce brankáři a sólový nájezd s ledovým klidem proměnil v náš osmý gól, kterým zkompletoval svůj hattrick. Tečku za zápasem na konečných 0:9, udělal Vena Kolářík přesnou přízemní střelou k tyči, po průnikové přihrávce Patrika Šedivého. Domácí jsme předčili ve všech fotbalových atributech, a jen díky naší špatné finální koncovce v úvodu zápasu a podivném posuzování ofsajdových situací pomezním rozhodčím, stav utkání neskončil dvojciferným rozdílem.

Branky: Šedivý 3, Kolářík 2, Pleticha, Hofman, Vitoň, vlastní

Asistence: Salák 2, Hofman, Frank, Trojan, Kacerovský, Kolářík, Šedivý

Sestava: všichni (absence Domanský, Gožo)