SK Petřín Plzeň - Bohemians Praha 1905 4:6 Vetengl, Novák, Olach, Hofman

5. 11. 2017

Poslední podzimní zápas jsme odehráli na umělce ve sportovním areálu Senca Doubravka, kdy jsme hostili Bohemku z Vršovic. Hráčům Bohemians patřilo před utkáním třetí místo aktuální tabulky, takže se očekával tuhý boj o tři body. Naši kluci si toho byli vědomi a do zápasu vůbec nevstoupili špatně. Hrál se vyrovnaný zápas s velkým nasazením hráčů na obou stranách. První gólové radosti se však dočkali hosté. Novák nikým neatakován místo založení útoku zcela nepochopitelně, alibisticky  nahrával našemu brankáři, kdy zpětnou přihrávku vystihl hostující útočník, který si s nabídnutou šancí nadvakrát poradil, kdy první střelu náš brankář Martínek reflexivně vyrazil, ale na dorážku byl už krátký. Ve 26. minutě se Haas technicky uvolnil ve středu hřiště, průnikovou přihrávku vyslal do sólového nájezdu Hofmana, kterému se však vyběhnutého brankáře Bohemians nepodařilo prostřelit. První třetina po vyrovnaném výkonu obou týmů vyzněla šťastněji pro hosty 0:1. Ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný boj, ale ve 37. minutě jsme se radovali my. Po vysokém presingu našich útočných hráčů se míč dostal k Vetenglovi, který nekompromisní střelou o tyč, tzv. angličanem stav utkání srovnal. Po vstřeleném gólu se náš výkon zvednul a místy jsme byli i lepším týmem. Zlom utkání v náš neprospěch nastal v rozmezí minut 54. - 55., kdy jsme zápas, teď už se dá napsat  prohráli a dvakrát inkasovali. Druhý gól hostů se zrodil k naší smůle při špatné přihrávce při přečíslení, kdy jsme se mohli dobrou přihrávkou dostat do gólové šance a místo toho se ze špatné přihrávky zrodil rychlý brejk, kdy Sieber prohrál běžecký souboj s rychlým "klokanem", který si se zakončením věděl rady a podél vyběhnutého Martínka poslal míč k tyči. Neuběhla ani minuta a hráči Bohemky se radovali potřetí. Útočník hostů si z kluků na naší levé straně udělal kuželky a díky našemu nedůrazu a vypuštění soubojů o míč nebyl pro něho problém trefit petřínské "zařízení" a skórovat. Je nepochopitelné, kolik prostoru jsme mu nechali a především jakého nedůrazu se hned za sebou dopustilo duo Sieber, Hofman.  Od tohoto okamžiku, jak mávnutím kouzeleného proutku, kluci přestali makat a někteří svým přístupem, pohybem, vůli s výsledkem ještě něco udělat, by neuspěli s prominutím ani v "městském přeboru". Soupeř nás začal přehrávat, vypracoval si několik šancí, kdy nás na štěstí dobrými zákroky podržel Martínek a nejméně dvě střely orazítkovaly břevno naší svatyně. Druhou třetinu jsme prohráli zaslouženě 0:2, a bylo štěstí, že rozdíl ve skóre nebyl větší. Za zmínku ve druhé třetině stojí z naší strany ještě dalekonosný pokus Pletichy, který krásnou střelou nechal vyniknout brankáře klokanů. Ale to bylo vše!!!!! Po pár změnách v sestavě jsme naskočili do třetí třetiny s odhodláním se zápasem ještě něco udělat, protože výkonem z první třetiny na to bylo. Nezačali jsme ale vůbec dobře. V 65. minutě jsme Bohemákům nabídli čtvrtý gól, o kterém se dá napsat, že na zlatém podnose! Šiml opět zcela nepochopitelně nahrával zpětnou přihrávku Martínkovi, tuto vystihl útočník klokanů, obešel našeho brankáře a vstřelit gól do prázdné branky nebyl pro něj žádný těžký úkol. Na obdržený gól jsme zareagovali bleskově. Minutu poté se Hofman svojí rychlostí protáhl po levé straně, uvolnil se přes obránce a křížnou zpětnou přihrávkou oslovil Nováka, pro kterého nebyl problém pohotovou střelou do horního rohu zavěsit. Stav 4:2 nám dal naději a kluky to výrazně povzbudilo. Po dvou minutách (68.), to ale bylo opět o tři góly a zase díky našemu nepochopitelném nedůrazu před brankou, kdy jsme si dávali přednost tak dlouho, až odražený míč napálil do sítě hostující hráč a mohl nám poděkovat za lehce vstřelený gól. Počínaní některých hráčů v tomto okamžiku bylo hrůzostrašné. Stav 5:2 trval až do 80. minuty, kdy jiskřičku naděje vykřesal Olach. Haas na pravé straně vymotal dva klokany, potáhl míč a centrem našel Olacha, který si se zakončením věděl rady a snížil na 5:3. O minuté později si dobře hrající Haas opět udělal z klokanů kuželky a centrem před brankou našel zcela osamoceného Hofmana, pro kterého nebyl problém zakončit do odkryté branky. Během jedné minuty se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Do konce zápasu zbývalo devět minut a kluci s vidinou, že by mohli klokany přece jenom obrat o body se  nadechli k závěrečnému náporu. Vytvořili jsme si tlak a někdy nám chyběl kousek fotbalového štěstí ke vstřelení vyrovnávací branky. Tečku utkání ale napsali kolkani, kdy v 89. minutě podnikli do naší otevřené obrany rychlý brejk, který dokázal hráč hostů proměnit a uzavřel skóre dnešního ligového mače na konečných 4:6. Co napsat závěrem? Dnešní zápas si kluci prohráli sami a podle mě zcela zbytečně, protože na klokany dnes bylo. Především výkon některých našich borců z prostřední části  utkání je alarmující. Pokud budou chtít nastupovat do jarních ligových bojů, budou muset přes zimní přípravu opravdu máknout, jak po fyzické tak i psychické stránce. Především budou muset změnit i svůj přístup k "ligovému" fotbalu. Všichni doufáme, že si kluci v zimní přestávce odpočinou, spraví si chuť k fotbalu na turnajích, které je v zimě čekají, vyléčí si své podzimní zranění a dobře se připraví do jarních bojů, aby nám svými výkony udělali mnohem více radosti.

Góly:  Vetengl, Novák, Olach, Hofman

Asistence:  Haas 2, Hofman

Sestava:                            Martínek