SK Petřín Plzeň - FC Rokycany 7:2 Olach 2, Frank 2, Klein, Žemlička, Vaňourek

20. 8. 2017

Třetí přípravný zápas jsme odehráli na hřišti ve Spáleném Poříčí, proti družstvu FC Rokycany. Do utkání jsme doslova vlétli a soupeře přehrávali po všech stránkách (rychlost, kombinace, dobrý pohyb bez míče) a byla jen otázka času, kdy vstřelíme gól. Naše snaha vyústila v rychlé vedení, kdy poprvé rozvlnil síť hostující brany výborně hrající Olach. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat a první část (třetina) byla zcela v naší režii a skóre se zastavilo na 5:0. Do druhé části zápasu jsme však vstoupili ledabyle, přestali se dobře pohybovat, začala nám váznout kombinace a rázem rokycanští fotbalisté hru vyrovnali a pramenily z toho dva góly v naší brance, když se k laxnosti přidala ještě naše specialita, a to darované góly po hrubých chybách. Třetí třetina se nám vydařila lépe, zlepšili jsme pohyb a odměnou nám byly dva góly, které upravily stav zápasu na konečných 7:2, kdy se mezi střelce zapsali po dvou brankách Olach a Frank, po jedné Klein, Žemlička, Vaňourek. Je třeba vyzdvihnout výkon soupeřova brankáře, který velkou měrou přispěl k tomu, že brankový rozdíl skóre zápasu nebyl vyšší, kdy naše hráče přiváděl k "šílenství", neboť jim chytil i nemožné. Kluky je třeba však pochválit za celkový výkon, kdy po nevýrazné druhé třetině se vzchopili a vymáčkli ze sebe všechny síly, co jim ještě po náročném týdenním kempu na SK zbyly.