SK Petřín Plzeň U19 - FK Olympie Březová 3:0 (1:0)

26. 2. 2024

SK Petřín Plzeň U19 - FK Olympie Březová 3:0 (1:0) Brandner 2, Hofman

V generálce na jarní část sezóny jsme se utkali s muži Březové hrající divizi. První poločas přinesl vyrovnanou hru, kdy jsme měli menší územní převahu a vytvořili si víc nebezečných situací. Soupeře jsme zaskočili aktivní hrou, nasazením a lepším pohybem. Předzápasové rozhořčení realizačíního týmu Březové, že přijeli hrát s muži a ne "nějakým" dorostem,  vzalo za své hned v úvodních minutách. Do vedení jsme šli po zásluze ve 20. minutě, kdy Patrik Šedivý vybojoval ve středu hřiště míč, posunul ho na svého parťáka v útoku Martina Franka, který přihrávkou za obranu našel Filipa Hofmana, který chladnokrevně zakončil do odkryté branky. V průběhu prvního poločasu se dvakrát vytáhl pěknými zákroky David Jankovič, ale i my jsme nezůstali pozadu, vypracovali si dobré příležitosti ke vstřelní druhé branky, ale i brankář Březové byl pozorný. První poločas tedy skončil naším jednobrankovým vedením, které bylo vzhledem k průběhu hry zasloužené. Druhý poločas jsme začali aktivně a hned po třech minutách hry Matěj Brandner tvrdou střelou orazítkoval pouze tyč branky Olympie. Zazvonění tyče pravděpodobně probudilo soupeře, ten nás začal přehrávat a dostal pod tlak. My jsme nedokázali podržet míč na kopačkách, začali jsme kazit jednoduché věci neměli jsme druhé odražené míče, a to vedlo k územní převaze soupeře. Naše obrana však pracovala na výbornou a co prošlo, s tím si poradil David Jankovič. Obzvlášt v 65. minutě předvedl hezký zákrok, proti neméně hezké střele, kdy  míč letící do šibenice naší branky vytáhl konečky prstů. S přibývajícím časem jsme přeci jenom hru opět vyrovnali a začali být znovu nebezpeční. Tři minuty před koncem zápasu si na dlouhý míč naběhl Filip Konvář, hlavou ho posunul do prostoru malého vápna Olympie, kam si naběhl Matěj Brandner a míč doslova na prsou donesl do branky supeře. Definitvní tečku za utkáním udělal opět Matěj Brandner, kdy si neběhl na přesný centr Martina Olacha z rohového kopu a trvdou hlavičkou upravil na konečných 3:0. Divizní muže z Březové jsme v generálce na jaro porazili a názorně jim předvedli, že dorostenci na Petříně umí. Vyjma 20-25 minut ve druhém dějství, kdy nás dostali pod tlak, jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Přístí víkend nás čeká v neděli výjezd do Jablonce, kde každý získaný mistrovský bod bude hodně cenný. Doufejme, že se nám už taky pomalu vyprázdní marodka, protože v utkání proti Březové nám chybělo hned pět hráčů základní sestavy.

Branky: Brandner 2, Hofman

Asistence: Frank, Konvář, Olach