SK Petřín Plzeň U19 - Slavoj Koloveč 3:2 (1:1)

23. 2. 2024

SK Petřín Plzeň U19 - Slavoj Koloveč 3:2 (1:1) Frank, Hofman, Šedivý

V repríze předchozího přípravného zápasu s abiciozní Kolovčí se kterou jsme se rozešli smírně (4:4), jsme chtěli tentorktá  vyhrát. Úvod utkání nám ale nevyšel podle představ a hned z první standartní situace soupeře ve druhé minutě inkasovali. Naše obrana si nepohlídala přední tyč a hostujícímu hráči stačilo míč lehce tečovat, aby skončil v naší síti. Z rychlé branky jsme se oklepali hodně rychle a už ve 4. minutě mohlo být vyrovnáno, ale gólová střela Ondry Koláře přišla pravděpodobně z jeho těsného postavení mimo hru. Nadále jsme ale pokračovali v aktivní, nátlakové hře, byli lepším týmem a vypracovali si několik nebezpečných brankových příležitostí. Jenže, opět jsme se trápili v koncovce a byli hodně nervozní a nepřesní v předfinální fázi. Hosté z Kolovče měli problém s naší hrou, kdy jsme si vytvořili územní převahu, ale bez brankového efektu. Vyrovnat se nám podařilo až ve 25. minutě. Po rychle rozehraném autovém vhazování Kubou Kaňákem se míč dostal k Filipovi Homanovi, který z jednoho doteku poslal míč za obranu Kolovče, kde našel volného Martina Franka a jeho pohotová střela skončila v síti kolovečské branky. Vyrovnání bylo zcela zasloužené, v té době jsme byli lepší, měli dobrý pohyb, dařila se nám kombinanční hra, akorát jsme byli neefektivní. Když už se nám podařilo překonat dobře chytajícího brankáře Kolovče, stála nám v cestě branková konstrukce. První poločas tedy skončil i přes naší převahu remízou 1:1. Vstup do druhého zápasu byl o poznání lepší a po pěti minutách hry jsme šli po zásluze do vedení. Opět to bylo po rychlé křídlení akci, kdy Martin Olach hezkou přihrávkou našel v náběhu Matěje Nováka, který přihrávkou za obranu našel na zadní tyči úplně volného Filipa Hofmana, který do odkryté branky soupeře pohodlně zavěsil a poslal nás do vedení. Postupem času ale tým z Kolovče hru vyrovnal, nám se přestala dařit kombinační hra, neudrželi jsme míč a postupně se dostali pod jejich tlak. Soupeř hru zjednodušil, pomohl si přesnými dlouhými nákopy za naší obranu a své umění musel několikrát předvést benjamínek v naší brance Filip Fořt. V 78. minutě jsme v našem pokutovém území nechali  trestuhodně  volného  hráče Kolovče, který nabídnuté šance využil a střelou k tyči vyrovnal. O čtyři minuty později jsme si mohli vzít vedení zpět, ale Matěj Brandner v gólové šanci zaváhal. Když už se zdálo, že se s Kolovčí rozejdeme opět smírně, našel Filip Konvář přesnou přihrávkou Patrika Šedivého, který využil své rychlosti, utekl stoperovi soupeře a svůj sólový nájezd na brankáře s přehledem proměnil a ztrhl vedení na naší stranu. Do závěrečného hvizdu rozhodčího už žádná branka nepadla, takže jsme na druhý pokus velmi dobrý tým z Kolovče porazili. Po dramatickém utkání musíme uznat kvalitu soupeře, kdy obzvlášť duo Grajciar, Malý ukázalo svojí kvalitu a zkušenosti z "velkého" fotbalu.

Branky: Frank, Hofman, Šedivý

Asistence: Hofman, Novák, Konvář