SK Petřín Plzeň U19 - Viktoria Plzeň U18 1:0 (0:0)

26. 4. 2024

SK Petřín Plzeň U19 - Viktoria Plzeň U18 1:0 (0:0) Šedivý

Po sérii dvou porážek nás doma čekalo derby s Viktorkou Plzeň, která měla za sebou ještě o jednu porážku víc a byla před zápasem o 6 bodů za námi. V prvním poločase byly k vidění šance na obou stranách a poločasový výsledek 0:0 byl v tu chvíli naprosto spravedlivý. Do druhé půle jsme nastoupili stejně jako jsme končili ten první s mírnou převahou, která se lehce stupňovala a z jedné z nejmenších šancí se z vápna přesně k tyči trefil Patrik Šedivý, po přihrávce Lukáše Saláka. Viktorka se od té chvíle snažila vyrovnat, ale dozadu jsme dneska pracovali kompletně všichni na jedničku. V posledních 20 minutách jsme se snažili vstřelit uklidňující gól ale všechny šance které jsme měli většinou šli těsně mimo branku, nebo je chytil gólman soupeře a když jsme přežili poslední závar před naší brankou, mohli jsme jít slavit zisk cených třech bodů. V tomto utkání nejde vyzdvihnout výkon jednotlivce, protože dnešní vítězství jde kompletně za celým týmem, kdy jsme podali výborný týmový výkon. Zisk 45 bodů a aktuální osmé místo v tabulce, jedenáct kol před koncem soutěže je super a my budeme chtít ještě nějaké body přidat a vylepšit loňských 51 bodů. Příští zápas jedeme do  Ústí nad Labem, které potřebuje bodovat k zachování ligové příslušnosti, takže nás nečeká určitě nic jednuchého. Bohužel nám přibyl na marodku  další hráč objevující se v poslední době v základní sestavě Ondra Kolář, takže mu přejme brzké uzdravení a návrat na trávníky.

Branky: Šedivý

Asistence: Salák