SK Senco Doubravka U19 - SK Petřín Plzeň 1:3 (0:1)

31. 5. 2021

SK Senco Doubravka U19 - SK Petřín Plzeň 1:3 (0:1) Frank 2, Hofman

V rámci hořovického turnaje jsme měli o tomto víkendu sehrát zápas s ml. dorostem Sedlčan, soupeře jsme ale přenechali našim mladším kolegům U16 (ročník 2006) a my vyzvali těžší kalibr U19 Senca. Od začátku utkání se hrál z obou stran rychlý fotbal, hra měla vysoké tempo a přelévala se z jedné strany na druhou. První gólovou šanci jsme si vytvořili my, kdy ve 3. minutě postupoval sám na domácího brankáře  náš týmový snajpr Patrik Šedivý, kterého v stoprocentní šanci bravurním zákrokem vychytal. O pět minut později nebyl domácím hráčům Senca uznán gól, pro porušení ofsaidového pravidla. Na hráčích obou týmu byla vidět velká chuť a hlavně hlad po vítězství v malém plzeňském derby. První gólové radosti jsme se dočkali ve 31. minutě. Vena Kolářík v pokutovém území Senca chytře prostrčil míč na volného Martina Franka, který pohotovou střelou procedil domácího brankáře.  Do konce prvního poločasu se už žádnému týmu nepodařilo rozvlnit síť branky, tak se na poločasovou přestávku odcházelo za našeho zaslouženého vedení 0:1. Po "změně" stran neuběhly ani dvě minuty, v pokutovém území domácích byl faulován David Hrdina a pískala se penalta. K té se postavil  netradiční exekutor Martin Frank a přesnou střelou k tyči nás poslal do dvoubrankového vedení.  Rovněž i ve druhém poločasu byl vidět z obou stran fotbal ve vysokém tempu, nasazení, kdy domácí borci prostě nechtěli prohrát. Naše obranné řady dirigované Honzou Pletichou a Samem Kacerovským však fungovaly na výbornou a nadějné šance Senca likvidovaly v zárodku. V 65. minutě Vena Kolářík geniální průnikovou přihrávkou z prvního doteku vysunul po levé straně rozběhnutého Filipa Hofmana, který neméně hezkou přízemní střelou rozvlnil síť branky Senca po třetí. Domácí borci, ale nesložili zbraně a snažili se zápas ještě zdramatizovat. To se jim podařilo v 73.minutě, kdy po nedůrazu našich hráčů v pokutovém území při centrovaném míči, se kulatý nesmysl odrazil k hráči Senca, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:3. Snižující branka domácí nabudila, přinesla do hry nový náboj, kdy tempo neupadalo ani v závěru utkání. Do konce mače už žádný gól nepadl, takže z malého městského derby si připisujeme cenné vítězství 1:3 a dál se vezeme na vítězné vlně.

Branky: Frank 2, Hofman

Asistence: Kolářík 2

Sestava: všichni (absence Domanský, Trojan, Žemlička)