SK Slavia Vejprnice - SK Petřín Plzeň 0:11 (0:4)

5. 10. 2020

SK Slavia Vejprnice - SK Petřín Plzeň  0:11 (0:4) Salák 3, Šedivý 2, Hönig 2, Pleticha, Sieber, Petr, Šneberger

Zápas ve Vejprnicích s místní Slávií se nesl v duchu velké rivality, neboť hned tři hráči základní sestavy domácích ještě "nedávno" oblékali dres Petřína. Motivace domácích byla viditelná hned od začátku utkání, kdy slávisti hýřili pohybem, byli důrazní v osobních soubojích a svým pojetím hry nás chtěli zaskočit. To se jim podařilo a prvních 15 minut nebylo z naší strany vůbec dobrých. Byli jsme to ale my, kdo jako první rozvlnil síť branky. Běžela 4. minuta, my rozehrávali rohový kop, míč propadl až na zadní tyč, kde ho do branky uklidil Kuba Hönig. K údivu všech, ale branka neplatila, protože  na pokyn lajnového rozhodčího  hlavní arbitr písknul postavení mimo hry, které na stadiónu snad viděl pouze on. Na gólovou radost jsme si museli počkat až do 19. minuty, kdy adresný centr Oldy Šimla si v pokutovém území Slávie zpracoval Lukáš Salák a tvrdou křížnou střelou nás poslal do vedení. Brankový zásah kluky uklidnil a konečně jsme začali hrát fotbal. O dvě minuty později Filip Hofman z rozehraného přímého kopu poslal míč na Honzu Pletichu, který přesně mířenou hlavičkou vymetl levou šibenici vejprnické branky. Ve 27. minutě po závaru a několika pro nás šťastných odrazech domácí hráč zahrál evidentně rukou a pískala se penalta. K té se postavil penaltový mág Kuba Hönig a bombou k tyči zavěsil 0:3. Tečku za prvním poločasem udělal Tadeáš Sieber, který využil nabídky od Patrika Šedivého a do odkyté branky domácích nezaváhal. Po prvním poločase jsme nad domácími vedli 0:4, ale rozdíl ve skóre mohl být větší, ale bohužel nám chybělo při zakončeních Filipa Hofmana, Patrika Šedivého a Kuby Höniga pověstné fotbalové štěstíčko. Štěstí se má jít ale naproti a třeba jsme jím nebyli obdarování za předvedený výkon v prvních 15. minutách uktání.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, vypracovali si nadějné příležitosti,ale gólově jsme se prosadili až v 56. minutě a opět to bylo z penalty, kterou proměnil Kuba Hönig. Pokutovému kopu předcházel jasný faul na pronikajícího Radka Žemličku. V 60. minutě jsme střídali poprvé, kdy zraněného Honzu Pletichu vystřídal Pepa Šneberger a Tadeáše Siebera nahradil navrátilec do sestavy  uzdravený Martin Frank. O sedm minut později z naší pravé strany  odcentroval Lukáš Trojan domácí brankář neudržel míč v rukavicích, k míči se dostal zcela osamocený Patrik Šedivý a s přehledem zavěsil. Za pět minut později posledně jmenovaný všem přítomným ukázal krásu fotbalu, kdy po asistenci Sama Kacerovského si navedl míč k pokutovému území Slávie, zde si udělal z několika domácích hráčů tréninkové kužely a s přehled podél vyběhnutého brankáře poslal míč do vejprnické svatyně 0:7. Neuběhla ani minuta a mohli jsme si zakřičet gól po osmé. Tentokrát se z Patrika Šedivého stal nahrávač, kdy jeho centr do pokutového území domácích tvrdou střelou o tyč, tzv. angličanem uklidl do branky Lukáš Salák. V 73. minutě výborného Patrika Šedivého nahradil  Ondra Petr, kterému ani hra v poli (normálním povoláním brankář) není cizí. Svoji kvalitu ukázal dvě minuty po svém příchodu na hřiště v rozmezí pěti minut. Nejprve po přihrávce Pepy Šnebergera nebojácně v rychlosti vběhl s míčem do pokutového území domácích, kdy při zakončení zachoval klidnou hlavu a střelou k tyči pokořil svého kolegu v bráně Slávie. Následně průnikovou přihrávkou mezi obránce do pokutového území domácích oslovil  Lukáše Saláka, který zakončením mezi nohy "housličkama" překonal bezmocného brankáře. Lukáš Salák tímto gólem završil svůj zápasový hattrick, skóre utkání posunul na magickou desítku a Ondra Petr si připsal ke gólu i asistenci. Tečku za zápasem udělal v 90. minutě Pepa Šneberger, který si naběhl na zpětnou přihrávku od Kuby Höniga a dělovkou z první pod břevno nedal domácímu brankáři sebemenší šanci zakročit. Ve druhém poločase jsme předvedli zcela odlišný výkon, zaslouženě si připsali tři body a udrželi se tak na čele soutěže. Za týden nás čeká papírově těžší soupeř, a to Jiskra Domažlice, se kterou jsme se utkali v letní přípravě, kdy jsme zápas dovedli do vítězného konce až v posledních minutách.

Branky: Salák 3, Šedivý 2, Hönig 2, Pleticha, Sieber, Petr, Šneberger

Asistence: Šedivý 2, Šiml, Hofman, Trojan, Kacerovský, Šneberger, Petr, Hönig