TJ Tatran Sedlčany - SK Petřín Plzeň 0:13 (0:4)

19. 9. 2020

TJ Tatran Sedlčany - SK Petřín Plzeň  0:13  (0:4) Hofman 3, Šedivý 2, Salák 2, Hönig, Kacerovský, Pleticha, Frank, Petr, Vitoň

Prodloužit vítěznou šňůru a zůstat tak na prvním místě soutěže, jsme jeli do Sedlčan. Od začátku utkání jsme naplnily papírové předpoklady favorita a domácí borce jsme zatlačili a do ničeho je nepustili. Byla jen otázka času, kdy se gólově prosadíme. Vedení jsme se ujali ve 14. minutě, kdy Patrik Šedivý sklepl mužnou hrudí míč do běhu Lukáše Saláka, který utekl zadákům Sedlčan a s přehledem zakončil. O deset minut později si oba role vyměnili, kdy Lukáš Salák svým důrazným napadáním vybojoval míč, přihrál Patrikovi Šedivému, který nás střelou podél domácího brankáře poslal do dvoubrankového vedení. Na třetí gól jsme čekali do 32. minuty. Radek Žemlička dobrým presinkem obral o míč váhajícího domácího hráče, navedl si míč k pokutovému území Sedlčan a krásně nadýchaným centrem našel hlavu Filipa Hofmana, který tzv. koníčkem s notnou dávkou štěstí odrazem od bránicího hráče rozvlnil síť sedlčanské branky. Tečku za prvním poločasem po přihrávce Tadeáše Siebera udělal Kuba Hönig, který z dobrých třiceti metrů natáhl ke střele a jeho projektil země – vzduch našel ten správný cíl. První poločas jsme jasně ovládli, byli lepší a jen díky naší mizerné koncovce nebyl rozdíl ve skóre větší. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny v sestavě, kdy Tadeáše Siebera vystřídal Lukáš Trojan a Matěje Nováka nahradil Vena Vitoň. Pokračovali jsme v nátlakové hře, domácí dělali chyby a byla jen otázka času, kdy se gólově prosadíme. Neutekli ani dvě minuty hry z pravé strany Vena Vitoň poslal přesný centr do pokutového území na hlavu Patrika Šedivého, který hlavou do proti pohybu brankáře rozvlnil síť sedlčanské branky po páté. V 51. minutě to už bylo šest, kdy jedovatou střelu Filipa Hofmana brankář neudržel v rukavicích, míč mu vypadl, kutálel se k brankové čáře a do kasy ho  uklidil před dobíhajícími obránci  Sam Kacerovský. Od střelené branky neuběhal ani minuta, Lukáš Trojan oslovil průnikovou přihrávkou Lukáše Saláka, který se rychlou kličkou zbavil protihráče, míč si posunul do pokutového území a střelou podél vyběhnutého brankáře s přehledem zakončil. Na 0:8 zvýšil svým premiérovým soutěžním gólem za Petřín Václav Vitoň, po přihrávce Filipa Hofmana. Po vstřelené osmé brance jsme provedli druhou změnu v sestavě, kdy Lukáše Saláka vystřídal již uzdravený Martin Frank a Sama Kacerovského nahradil  Fanda Gožo. V 62. minutě Kuba Hönig rozehrával přímý kop, místo centru do vápna zvolil přihrávku kolem zdi na naběhnutého Filipa Hofmana, který prudkou přízemní přihrávkou do pokutového území našel Honzu Pletichu, který střelou z první vsítil devátý gól. V 70. minutě se Patrik Šedivý prodral svým důrazem do pokutového území, kde byl evidentně faulován a rozhdočí písknul pokutový kop.  K němu se postavil netradiční exekutor Ondra Petr a s ledovým klidem, nekompromisně penaltu proměnil. O dvě minuty později to už bylo jedenáct, kdy Martin Frank na hranici velkého vápna přihrál Filipovi Hofmanovi, ten si míč navedl na levou nohu a křížnou střelou k tyči nedal sedlčanskému brankáři žádnou šanci. V 76. minutě se míč dostal k Lukášovi Trojanovi, který se protáhl kolem bránícího hráče a prudkou přihrávkou přes pokutové území našel Martina Franka, kterému stačilo nastavit nohu a usměrnit míč do odkryté branky domácích. Střelecký účet utkání uzavřel po přihrávce Lukáše Trojana třígolový Filip Hofman, který si stáhl centr prvně jmenovaného, kličkou se zbavil obránců Sedlčan a střelou k tyči završil zápasový  hattrick. V utkání jsme po celou dobu dominovali, domácí k ničemu nepustili a zcela zaslouženě získali tři body. Za týden nás čeká další městské derby, tentokrát se sportovní školou.

Branky: Hofman 3, Šedivý 2, Salák 2, Hönig, Kacerovský, Pleticha, Frank, Petr, Vitoň

Asistence:  Hofman 3, Trojan 3, Salák, Šedivý, Sieber, Žemlička, Vitoň, Frank